Výroba a repase akubloků

GES-ELECTRONICS má dlouholeté zkušenosti s prodejem a výrobou mnoha druhů akumulátorových baterií (akubloků) a specifikací pro užití v různých aplikacích. Zakázková výroba akumulátorů umožňuje použít nejefektivnější řešení pro daný typ akumulátoru. Akubloky je možné vyrobit zcela dle přání zákazníka, tedy v požadovaném napětí a kapacitě, prostorovém uspořádání i provedení výstupních konektorů. Zakázková výroba je vhodná především pro přenosné přístroje a zařízení vyžadující záložní zdroj energie, jako je nouzové osvětlení, zdravotnická technika a další. Součástí poskytované služby je také konzultace již při vývoji samotného zařízení, a to z důvodu specifikace rozměrů použitého akumulátoru.

Výrobci spotřebičů využívají k napájení nejmodernějších technologií, což jsou Lithium iontové akumulátory. Ve všech aplikacích je LI-Ion akumulátor doplněn elektronikou. Samozřejmě jsme schopni opatřit příslušnou ochrannou elektronikou, chránící akumulátor proti podvybití, zkratu, i námi vyráběný či repasovaný akublok. Při více článkových akublocích je elektronikou hlídám každý článek zvlášť a při zjištění vadného článku je akublok odpojen od spotřebiče.

Zakázková výroba akumulátorů najde své uplatnění také u RC modelů, kdy je žádoucí zvýšit výkon. V případě modelů či airsoftových zbraní je uspořádání jednotlivých článků řešeno individuálně s ohledem na požadovanou kapacitu akumulátoru a velikost obalu.

Kromě výroby akubloků zajišťuje GES-ELECTRONICS také bodování vývodů na akumulátorové články a servis v podobě repase, tj. výměnu článků uvnitř akumulátoru. Dosluhující akumulátor v ručním elektrickém nářadí a jiných bezdrátových přístrojích není nutné vyhazovat. Takto provedenou repasí lze dosáhnout opět minimálně stejné životnosti jako u originálního akubloku.

Pro výrobu a repase jsou používány výhradně kvalitní značkové akumulátory s dlouhou životností, zejména GP, Saft či Panasonic. Tyto články používá většina značkových výrobců aku nářadí.

Online kalkulátore repasí akumulátorů zde.

Příklady zařízení, kde najdou akumulátorové baterie uplatnění

Typy dodávaných akumulátorů a baterií