Radiokomunikace a datové přenosy

GES-ELECTRONICS si udržuje významnou pozici v oblasti prodeje radiokomunikační techniky a patří mezi nejlepší ve svém oboru. Je specialistou v oblasti zajištění kompletní přípravy a realizace projektu jako celku, a to jak v oblasti kontroly a řízení dopravy, tak i dodávky profesionálních radiostanic, zabezpečovacích systémů, mikrovlnných spojů, antén, konektorů či kabelů.

Ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni bylo vyvinuto otevřené bezdrátové řešení pro transparentní přenos dat vhodný pro menší a střední telemetrické sítě v rozličných oborech (teplárenství, plynárenství, vodárenství, energetika a další).

Záruční i pozáruční servis vysílací techniky je jednou z dalších služeb Divize radiokomunikace. Pro zákazníky na základě speciálních licencí provozuje vlastní radiové (trunkové) systémy a FM rozhlasové vysílače.

Divize radiokomunikace realizuje zákaznická řešení radiových sítí, radiostanic a trunkových systémů TAIT a nabízí veškeré s tím spojené služby.

Radiové sítě

Radiokomunikační služby


Logo Tait

GES-ELECTRONICS je výhradním distributorem technologie firmy Tait pro Českou republiku. Technologie Tait je stabilní špičková radiová komunikační technika s šedesátiletou tradicí. Nabízí komplexní a spolehlivé digitální radiové řešení vhodné pro menší uživatele od několika stanic až po rozsáhlé sítě s desetitisíci účastníků. Je to nejmodernější řešení pro policii, dopravní podniky, horskou službu, bezpečností agentury, přepravní společnosti a pro mnoho dalších zájemců.

DMR řešení firmy Tait je novinkou na trhu. Multi-mode podporuje konvenční DMR Tier 2 (digitální i analog) a trunkové DMR Tier 3, MPT 1327, FM, což umožňuje plynulý přechod mezi sítěmi bez nutnosti jednorázové velké investice.

Mobilní a ruční radiostanice – nabízí lepší možnosti komunikace, nové funkčnosti a využití včetně použití ve ztížených podmínkách. Nabízí trunkový DMR provoz, stejně jako MPT1327, a to v jednom přístroji. Je možné plynule přecházet mezi těmito sítěmi. Ruční radiostanice má vestavěnou GPS, bezdrátovou technologii Bluetooth, radiofrekvenční identifikaci (RFID). Provedení stanice plně splňuje požadavky stupně krytí IP67.


Základová stanice – je ultra úzkopásmové řešení pro silně vytížené sítě. Trunková digitální základnová stanice pracuje v kanálovém rastru 6,25 kHz a je plně kompatibilní se standardním kanálovým DMR Tier 3 s osvědčenými IOP testy. TB9300 je skutečně univerzální a efektivní řešení, které umožní získat větší kapacitu, jedná se o progresivní investici. Poskytuje také vysokou provozní efektivitu prostřednictvím možnosti vzdálené správy sítě a IP konektivity. Je navržena a testována MIL-STD na spolehlivost, v kombinaci s funkcemi pro zmírnění následků výpadků sítě.

Tait DMR

Transparentní přenosový datový systém

Otevřené bezdrátové řešení pro menší a střední telemetrické sítě v rozličných oborech (teplárenství, plynárenství, vodárenství, energetika a další).

Zjistěte podrobnosti v naší brožuře [PDF]


Schéma transparentního přenosového datového systému