Mohlo by Vás zajímat

GES-ELECTRONICS na konferenci o veřejné dopravě

GES-ELECTRONICS, a.s se představil na 3. ročníku konference Chytrá a zdravá městská veřejná doprava v Plzni. Jedná se setkání zástupců dopravních společností, výrobců telematických systémů a mnoha odborníků z oboru veřejné dopravy. Konference se zúčastnilo 300 účastníků z 15 států.

Tématy letošního ročníku byly

GES-ELECTRONICS jako Vystavovatel prezentoval nové radiové řešení Tait DMR - komplexní, moderní, spolehlivá a výkonná komunikace, splňující všechny požadavky na řešení privátní komunikační radiové sítě. Technologie TAIT byla již v minulosti základem odbavovacího a informačního systému a nyní nabízí možnost další inovace služeb cestujícím i komplexního řízení dopravy. Zatím ještě ve fázi vývoje, ve spolupráci se Západočeskou Univerzitou v Plzni, byl představen systém počítání cestujících, kamerový systém umožňující vést statistiky o počtu cestujících i monitorovat situaci ve vozidle.

Více zde: www.konference.pmdp.czGES-CUP 2015: 9. ročník soutěže

Ve dnech 23.-24.3 2015 proběhl již 9. ročník soutěže žáků elektrotechnických oborů v odborných znalostech a dovednostech, kterou pořádá Střední odborné učiliště Domažlice, škola Stod, za podpory naší společnosti. Přijelo 14 soutěžních týmů z celé České republiky - Plzeň, Praha, Příbram, Ostrava, Tábor, Ústí n./L., Liberec, Chomutov a Kutná Hora. Zahájení se zúčastnila ředitelka školy, zástupci školského odboru Plzeňského kraje - p. Vítek a p. Vacikar a jako významný host biskup plzeňské diecéze J.Ex. Msgre. RNDr. František Radkovský, který promluvil k účastníkům soutěže o svých studiích matematiky a pronesl modlitbu a požehnání soutěži.

Soutěž se skládá ze tří částí - vědomostního testu, poznávacího testu a praktické části, ve které soutěžící sestavují a oživují firmou GES-ELECTRONICS, a.s.dodanou elektronickou stavebnici.

S ohledem na časovou náročnost je soutěž rozdělena na dva dny a spojena i s večerním turnajem v bowlingu.

Vítězem soutěže se stala Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a VOŠ Liberec, 2. místo obsadila Střední škola elektrotechniky a spojů z Ústí nad Labem a 3. místo Střední odborná škola a SOU řemesel Kutná Hora.

Hlavní ceny do soutěže věnovala naše společnost (osciloskop, měřící přístroj a sadu nářadí), a další sponzoři, kterým velmi děkujeme za přispění k zájmu žáků o elektrotechnické obory.

Více zde: Po roce je tu opět soutěž mladých elektrotechniků GES-CUP.GES-ELECTRONICS je partnerem SOČ v Plzni

Více než 300 talentovaných žáků středních škol z celé republiky se utká v Plzni v závěrečném kole 36. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Více se dozvíte na Novinky.cz
GES-CUP 2014: již 8. ročník klání středoškoláků

Již po osmé se sešli žáci elektrotechnických oborů ze středních škol z celé České republiky na soutěž odborných znalostí a dovedností GES – CUP. Soutěž pořádá SOU Domažlice ve své škole ve Stodě ve spolupráci s firmou GES-ELECTRONICS, a.s. Plzeň za finanční podpory Plzeňského kraje.

Soutěžící prokazovali své znalosti i dovednosti ve 3 částech:

Stavebnice pro soutěž věnovala firma GES­ELECTRONICS, a.s. Plzeň, velko i maloobchodní prodejce elektronických součástek, který již tradičně touto cestou podporuje mladé talenty v oboru elektro. Přihlášeno bylo celkem 14 škol z celé ČR.